2024 жылғы 29 және 31 мамырда «Пайдалы қазбалар кен орындарын ашық әдіспен өндіру» мамандығы бойынша бірінші облыстық кәсіптік конкурс өтті.

Байқаудың мақсаты – шығармашыл және дарынды студенттерді анықтау және қолдау және мамандықтың беделін арттыру. Жарыс Жітіқара политехникалық колледжі мен Лисаково техникалық колледжінің учаскелерінде өтті.

Байқауға «Пайдалы қазбалар кен орындарын ашық әдіспен өндіру» мамандығының 3 курс студенттері:

1. Жазитов Жангелді ҚГКП Жітіқара политехникалық колледжі

2. Левченко Александр КГКП Жітіқара политехникалық колледжі

3. Кузнецов Роман КГКП Жітіқара политехникалық колледжі

4. Гапоненко Алексей КГКП Лисаков атындағы техникалық колледжі

5. Кондражиу Леонид КГКП Лисаков атындағы техникалық колледжі

6. Манжос Юрий КГКП Лисаков атындағы техникалық колледжі

Барлық төрт модульдің жалпы ұпайлары бойынша Лисаковский техникалық колледжінің студенті Юрий Манжос жеңімпаз атанды. Екінші орын Жазитов Жангелді атындағы ҚГКП Жітіқара политехникалық колледжіне бұйырды Үшінші орынды Гапоненко Алексей КГКП Лисаково техникалық колледжі мен Кузнецов Роман КГКП Жітіқара политехникалық колледжі бөлісті. Барлық қатысушылар сертификаттармен, дипломдармен және бағалы сыйлықтармен марапатталды.

Байқауды ұйымдастыру мен өткізуде көп жұмыс атқарылды: Лисаковск қаласынан:

Харьковская Н.П. – ӨД ЛТК директорының орынбасары, «Ашық тау-кен өндіру» саласының сарапшысы;

Бородкина Н.Е. – ЛТК арнайы пәндер оқытушысы, техникалық сарапшы;

Фатхудинова И.В. – ЛТК арнайы пәндер оқытушысы, «Еңбекті қорғау және қауіпсіздік» саласының сарапшысы;

Пастухов З.С. – ФАО Қазақстан алюминийінің тау-кен сарапшысы, КБРУ.

Жітіқара қаласынан:

Соломко Е.В. – пайдалы қазбалар кен орындарын ашық әдіспен өндіру саласындағы сарапшы, ЖПТК;

Виноградова Ю.Я. – ЖПТК әдіскері;

Фадеев В.В. – «Қостанай минералдары» АҚ тау-кен-көлік кешені басшысының орынбасары;

Семиндерова И.С. – «Қостанай минералдары» АҚ персоналды басқару қызметінің оқу орталығының басшысы.