Кәсіби түйіндемені құрастыру – жұмыс табудың алғашқы қадамы және оның қаншалықты дұрыс жазылғаны жұмыс берушінің сіздің кандидатураңызға қызығушылық танытатынын немесе қызықтырмайтынын анықтайды.

Егер сіз түйіндемені өзіңіз жазуды шешсеңіз, онда біздің ұсыныстарымыз пайдалы болуы мүмкін. Бұл құжатты құрастырудың көптеген нысандары бар, дегенмен түйіндемеде қамтылуы қажет ақпараттың жалпы жиынтығы бар.

1. Жеке және байланыс ақпараты

ТОЛЫҚ АТЫ. (әдетте бас әріппен жазылады)

Байланыс ақпараты: мекен-жайы, байланыс телефоны, факс, e-mail

Жеке мәліметтер: жасы (туған жылы), отбасылық жағдайы, балаларының болуы

2. Мақсат

Кез келген түйіндеменің ажырамас бөлігі. Осы кезде сізді қандай позиция қызықтыратынын нақты айту керек. Егер сізді осыған ұқсас бірнеше бос жұмыс орындары қызықтырса, оларды тізімдеген дұрыс.

3.Білім

Бұл тармақта сіз алған білім (алдымен оқу мерзімі, содан кейін оқу орнының, факультеттің, мамандықтың атауы) көрсетіледі. Негізгі білімнен кейін қосымша білімнің барлық түрлері көрсетіледі: екінші жоғары білім, курстар, семинарлар, тағылымдамалар.

4.Тәжірибе

Алдыңғы жұмыс орындары кері хронологиялық ретпен тізімделеді. Алдымен еңбек қызметінің басталуы мен аяқталу айы/жылы жазылады, содан кейін ұйымның атауы және лауазымы көрсетіледі. Негізгі міндеттеріңізді, алған білімдеріңізді, дағдыларыңызды және жетістіктеріңізді атап өтіңіз. (Бұл бөлімді қажетсіз ақпаратпен жүктемеңіз).

5. Кәсіби дағдылар

Бұл бөлімде сіз өзіңіз туралы іздеген лауазымда жұмыс істеу үшін маңызды болып көрінетін ақпаратты бере аласыз. Маман ретінде не білетініңізді, қандай кәсіби әдістер мен технологияларды меңгергеніңізді көрсетіңіз (компьютерлік бағдарламаларды білу, шет тілдерін білу, кәсіби сертификаттар және т.б.)

6. Жеке қасиеттер

Бұл бөлімде сізді тұлға ретінде сипаттайтын қасиеттерді көрсетуге болады, мысалы, коммуникативті дағдылар, топтық жұмыс, ұйымдастырушылық қабілеттер, хобби және т.б.

7. Қосымша ақпарат

Осы кезде сіз қажет деп ойлайтын, бірақ бұрын көрсетілмеген барлық қосымшаларды қосуға болады. Мысалы, басқа қалаға көшу мүмкіндігі, іссапарларға дайындығы, құқықтарының болуы және т.б.

Түйіндемені құрастырған кезде күшті кәсіби және жеке қасиеттеріңізді атап өтіңіз. Дегенмен, толық өмірбаян жазудың қажеті жоқ. Өз күштеріңізді қалай дұрыс көрсету керектігін біліңіз.

Түйіндемеде көрсетілген ақпарат шынайы болуы керек. Ең бастысы - түйіндеме қысқа болуы керек: бір - бір жарым беттен аспауы керек және грамматикалық қателерсіз. Сіздің нақты тұжырымдау, қысқаша айта білу – жалпы мәдениеттің жоғары деңгейінің көрсеткіші. Мәтіндегі қателерді тексеріңіз. Түйіндемеңізді жақсы қағазға және принтерге басып шығарыңыз. Түйіндемеңізді электрондық пошта арқылы жіберсеңіз, қысқа ілеспе хатты қосыңыз.

Жұмыс іздеуде сәттілік!

Қазір 75 қонақ және Бірде бір тіркелген қолданушы жоқ сайтта отыр